Aktualno

V soboto 22.6.2019 smo se člani otroško-mladinskega zbora in ministranti odpravili na izlet. Naše potovanje se je začelo ob 8.45, ko smo se z avtobusom izpred Osnovne šole Leskovec odpravili proti Pivki. Pod odličnim vodstvom smo si ogledali muzej vojaške zgodovine, kjer smo lahko videli veliko zanimivih vojaških prevoznih obrambnih vozil-tankov in letal. Ogledali smo si tudi podmornico v katero smo skozi ozke prehode tudi vstopili in si ogledali še notranjost.

Da smo nasitili lačne trebuščke, smo se na poti ustavili v piceriji Ambasador v kraju Lokev, nato pa smo nadaljevali pot proti Kobilarni Lipica. Ogledali smo si čudovito oskrbovane konje in spoznali njihove značilnosti in rodove.

Imeli smo tudi nekaj prostega časa za ogled muzeja in obisk trgovine s spominki.

Ob približno 17.00 uri smo se napotili proti domu, kjer smo se za konec v McDonaldsu v Ljubljani posladkali še s sladoledom in se ob 20.00 uri srečno vrnili na cilj.

V imenu vseh, bi se rada zahvalila gospodu župniku, ki nas tako vsako leto lepo nagradi s čudovitim izletom, polepša še en dan počitnic in nam s tem da še dodatnega zagona, da vsak nadaljuje svoje poslanstvo v župniji in s tem bogati sebe ter druge. Hvala!

Maja Kozole

Na telovo se katoličani spominjamo Jezusove navzočnosti v evharistiji. Ta zapovedan praznik smo letos obhajali v četrtek, 20. junija s sveto mašo in telovsko procesijo, pri kateri je bilo navzoče lepo število vernikov. Sveta maša pa ni bila posebna le zaradi tega praznika ampak tudi zaradi osebnih praznikov nekaterih izmed nas. Tako je članica ŽPS Mojca Pacek izrekla voščila in zahvale najprej gospodu župniku Ludviku za 65. rojstni dan. Ob tej priložnosti je prejel tudi majhno pozornost s strani župnije. Sledilo je še voščilo ter šopek rož za zborovodkinjo Kristino Lovšin Salmič, ki prav ta dan praznuje svoj rojstni dan, gospodu mežnarju Lojzetu Starcu pa je bilo izrečeno voščilo ob godovnem dnevu.
Po maši je sledila še Telovska procesija, ki je bila krajša kot običajno. Prva postaja je bila pri zunanjem oltarju farne cerkve, naslednja pred župniščem, nato pred Jožefovo dvorano, zadnja postaja pa je bila pri daritvenem oltarju v cerkvi, kjer smo slovesnost tudi zaključili. Pri vsaki postaji smo prisluhnili evangeliju in prosili za različne potrebe vesoljne Cerkve in domačega kraja ter prejeli blagoslov z Najsvetejšim. Cerkveni pevci so slovesnost ozaljšali z lepim petjem, pritrkovalci v zvoniku pa s prazničnim pritrkavanjem. Otroci so Jezusu izkazali čast s cvetjem, ki so ga pri posameznem oltarju nasuli po tleh.

Anamarija Arh

V nedeljo, 2. 6. 2019 je v naši župniji potekal že peti župnijski dan. Začel se je s slovesno sveto mašo ob 9.00, pri kateri je somaševal upokojeni ljubljanski nadškof mons. Alojzij Uran in nas še posebej nagovoril pri pridigi. Druženje, ki ga je povezovala Kristina Ogorevc Račič, se je nadaljevalo pod velikim šotorom pri Jožefovi dvorani. Najprej sta g. župnik Ludvik Žagar in mons. Alojzij Uran pozdravila vse navzoče in blagoslovila kosilo, ki je sledilo. Nato pa je Branka Jenžur vodila pogovor z osrednjim gostom mons. Uranom. Spregovoril je o svoji življenjski poti in s svojim pripovedovanjem v nas utrdil zavedanje o brezmejni Božji ljubezni. Tudi tokrat se je izkazan kot zelo dobrovoljen človek in odličen pevec, ob koncu pogovora smo namreč skupaj z njim zapeli vsi. Ker je to nedeljo svojo pastoralno prakso v naši župniji zaključil bogoslovec Jakob Piletič, je spregovoril o tej zanj dragoceni izkušnji, ki je samo še utrdila njegovo prepričanje, da se je odločil za pravo življenjsko pot. Za razvedrilo mladih in malo manj mladih pa je poskrbel čarodej duhovnik g. Jakob Trček, ki je v svoje čarodejske trike vpletal tudi krščanski nauk in življenjsko resnico. Z igranjem na diatonično harmoniko nas je razveseljevala Tjaša Ulčnik, prireditev pa se je zaključila s tombolo.

Zapisala: M.P.

Letos potekajo šmarnice na sedmih mestih v naši župniji. Oglejte si nekaj utrinkov.

Kot vsako leto smo tudi letos prvo nedeljo v maju obeležili Florijanov god. V hladnem opoldnevu smo se zbrali pri gasilskem domu na Vihrah. Pri žegnanjskem bogoslužju se je udeležilo vseh sedem okoliških gasilskih društev. To so PGD Brege, PGD Drnovo, PGD Leskovec, PGD Senuše, PGD Velika vas, PGD Veliki Podlog in domače društvo PGD Vihre. Z lepim petjem otroškega zborčka iz vasi, pod vodstvom Kristine O. Račič in ob spremljavi organistke Natalije Vakselj in lepo ter pomenljivo pridigo domačega župnika Ludvika Žagarja smo blagoslovili sliko sv. Florjana, ki jo je narisal umetnik Rok Kranjc. S prijazno besedo se je vsem prisotnim zahvalil poveljnik domačega gasilskega društva Simon Škoda, župnik Ludvik Žagar pa je vsem prostovoljnim društvom podelil spominsko podobo sv. Florjana. Dogodek smo zaokrožili z dobro kapljico in pogostitvijo okusnega peciva iz pridnih rok domačih gospodinj. Prijetno smo pokramljali še nekaj časa in se razšli, vaški dom na Vihrah pa je obogaten z novo fasado in lepo sliko, ki je vsekakor vredna ogleda.

Anica Netahly