V nedeljo, 2. 6. 2019 je v naši župniji potekal že peti župnijski dan. Začel se je s slovesno sveto mašo ob 9.00, pri kateri je somaševal upokojeni ljubljanski nadškof mons. Alojzij Uran in nas še posebej nagovoril pri pridigi. Druženje, ki ga je povezovala Kristina Ogorevc Račič, se je nadaljevalo pod velikim šotorom pri Jožefovi dvorani. Najprej sta g. župnik Ludvik Žagar in mons. Alojzij Uran pozdravila vse navzoče in blagoslovila kosilo, ki je sledilo. Nato pa je Branka Jenžur vodila pogovor z osrednjim gostom mons. Uranom. Spregovoril je o svoji življenjski poti in s svojim pripovedovanjem v nas utrdil zavedanje o brezmejni Božji ljubezni. Tudi tokrat se je izkazan kot zelo dobrovoljen človek in odličen pevec, ob koncu pogovora smo namreč skupaj z njim zapeli vsi. Ker je to nedeljo svojo pastoralno prakso v naši župniji zaključil bogoslovec Jakob Piletič, je spregovoril o tej zanj dragoceni izkušnji, ki je samo še utrdila njegovo prepričanje, da se je odločil za pravo življenjsko pot. Za razvedrilo mladih in malo manj mladih pa je poskrbel čarodej duhovnik g. Jakob Trček, ki je v svoje čarodejske trike vpletal tudi krščanski nauk in življenjsko resnico. Z igranjem na diatonično harmoniko nas je razveseljevala Tjaša Ulčnik, prireditev pa se je zaključila s tombolo.

Zapisala: M.P.