V nedeljo, 11. 8. 2019 je bil za našo župnijo posebej praznik, saj je ob 10.00 potekala srebrnomašna slovesnost našega rojaka, mag. Romana Starca, ki je 10. julija 1994 v naši cerkvi prvikrat slovesno zapel: »Slava Bogu na višavah.«

Na začetku slovesnosti je slavljenca pozdravil domači župnik Ludvik Žagar, v imenu ŽPS in Karitas ga je nagovorila Davida Jagrič, v imenu njegovih domačih pa brat Iztok Starc. Srebrnomašnik je daroval sveto mašo v zahvalo Bogu in vsem dobrim ljudem za številne milosti, ki jih je prejel v teh letih. Zagotovo so se vsem še posebej vtisnili v srce njegovi spomini na otroška leta, ko je s posebnim žarom zahajal v cerkev in služil pri oltarju. Posebno lepe spomine goji na dolenjskega rojaka, nekdanjega ljubljanskega pomožnega škofa dr. Stanislava Leniča, ki je v njem kmalu prepoznal gorečo željo po duhovniški službi in zanj veliko molil. Kot je povedal srebrnomašnik, je to molitveno podporo tudi sicer ves čas čutil, tako v domači župniji kot v župnijah, v katerih je deloval, in je zanjo neizmerno hvaležen. Položil nam je na srce, naj bomo vedno čuječi, da bodo naše svetilke vedno prižgane. Bog se namreč ne razodeva po velikih dogodkih, ampak prihaja k nam pogosto tiho in neopazno.

Ob srebrnomašniškem jubileju je župnija  izdala knjižico s predstavitvijo duhovniške poti mag. Romana Starca ter spomini in željami posameznikov, ki so s slavljencem stkali še posebej močne vezi. Župnik Žagar je spominsko knjižico izročil v dar tako srebrnomašniku kot tudi vsem prisotnim na slovesnosti. Veselje se je nadaljevalo tudi po maši pred cerkvijo, kjer je sledilo sproščeno druženje ob pecivu in žlahtni kapljici.

Srebrnomašniku mag. Romanu Starcu želimo veliko Božjega blagoslova na njegovi nadaljnji duhovniški poti in mu obljubljamo, da ostajamo povezani v molitvi.

M. P.