Na praznik Marijinega vnebovzetja, ko naša župnija obhaja farno žegnanje, so se pred cerkvijo sv. Ane tudi letos zbrali zakonski jubilanti, ki v letošnjem letu obeležujejo 20, 25, 30, 35, 40 in 50 let poroke ter njihovi sorodniki in prijatelji. Pari so v sprevodu ob poročni koračnici vstopili v cerkev, kjer je gospod župnik Ludvik Žagar daroval sveto mašo. Vsem navzočim je položil na srce kar nekaj lepih misli in besed, ki bodo zagotovo ostale v spominu. Prav prijetno presenečenje pa so s petjem in igranjem pripravili tudi člani družinskega ansambla Drstvenšek, kar je že tako lepo mašo, še bolj izpopolnilo. Na koncu svete maše je vsak par v spomin na ta dan dobil uro, ki je bila izdelana v Varstveno-delavnem centru Leskovec in je simbol minljivosti ter večnosti, žene pa so dobile nageljne. Zaključili smo z druženjem ob pijači in raznih sladkih dobrotah, ki so jih pripravili naši pari.

Anamarija Arh