Kulturno društvo Leskovec pri Krškem in Župnija Leskovec sta v petek, 16.8.2019, v cerkvi sv. Ane v Leskovcu, organizirala tretji Anin glasbeni večer. Na večernem koncertu so obiskovalce navdušili člani pihalnega kvinteta Spectrum. V kvintetu so združeni odlični mladi glasbeniki v sestavi Anita Prelovšek - flavta, Aris Vehovec - oboa, Anzhelika Chernykh - fagot in Posavca Domen Marn - klarinet ter Marko Arh - rog. Odigrali so skladbe Danzija, Ravela in Medaglija. Z interpretacijo so navdušili številne poslušalce in bili deležni njihovega zelo lepega odziva.

Večer je popestrila razstava ročnodelskih izdelkov Skupine za ročna dela Sekcije za ohranjanje kulturne dediščine KD Leskovec pri Krškem. Rokodelke so razstavile številne izdelke in na ta način dokazale, da sledijo svojemu poslanstvu pri širjenju kulturne dediščine.

Program je povezovala Doroteja Jazbec, članica KD Leskovec.

S prijetnimi poletnimi večeri sovpada tudi lepa in čutno izvedena glasba.

Prvo sredo v mesecu septembru bo na vrsti še zadnji koncert v ciklu 17. Aninih glasbenih večerov. Predstavil se bo Duo Kontrario – Janja Brelec, citre in Izidor Kokovnik, harmonika. Vabljeni!

KD Leskovec pri Krškem

Vabimo vas na tretji Anin glasbeni večer, ki bo v petek, 16,8,2019+, ob 20.15 uri v cerkvi sv, Ane v Leskovcu. Predstavil se bo kvintet Spectrum v sestavi:

- Anita Prelovšek, flavta

- Aris Vehovec, oboa

- Domen Marn, klarinet

- Anzhelika Chernykh, fagot

- Marko Arh, rog

Na ogled bo razstava izdelkov Skupine za ročna dela, Sekcije za ohranjanje kulturne dediščine KD Leskovec pri Krškem.

Vabljeni!

V petek zvečer, 26.7.2019, na god sv. Ane, se je v Anini cerkvici v Leskovcu odvil drugi Anin glasbeni večer. Z glasbo je navdušil godalni kvartet Bêlebend, ki ga sestavljajo Jerica Kozole in Vera Magdevska, violina, Mojca Trilar, viola in Jaka Trilar, violončelo. Pomembno je poudariti, da je Jerica Kozole domačinka, učenka Glasbene šole Krško, iz katere je izšlo že mnogo vrhunskih glasbenikov, ki danes muzicirajo po vsej Sloveniji in izven naših meja.

Izvedli so skladbe Tilna Slakana, Antona von Weberna in Ludviga van Beethovna. Kvartet je zvenel ubrano, prepričljivo, občuteno. Dotaknil se je obiskovalcev, ki so s svojim obiskom in odzivom na muziciranje nagradili njihov angažma.

Dogodek je z razstavo šopkov popestrila članica likovnega društva Oko Krško, Jožica Petrišič – umetnica, ki s svojo ustvarjalnostjo navdušuje na številnih področjih ustvarjanja, njena dela pa vedno znova presenetijo in prevzamejo.

Program je povezovala Mirjana Marinčič.

Bili smo priča čudovitemu poletnemu večeru. Obiskovalci, ki so tokrat napolnili cerkev sv. Ane, so svoje navdušenje delili tudi po končanem koncertu pred cerkvijo.

Tako sta dva koncerta v nizu štirih glasbenih večerov že za nami. 16. avgusta sledi tretji koncert, ko se bo predstavili mladih glasbeniki v sestavi pihalnega kvinteta. Vabljeni!

KD Leskovec pri Krškem