V sredo 19.6. 2019 se je odvil prvi Anin glasbeni večer. Pričeli so člani Kvarteta kontrabasov Slovenske filharmonije v sestavi Mateja Muren Zorko, Grega Rus, Maksim Bogdan in Blaž Zupan.

V sredo, 19. 6. 2019, ob 20. uri se bo začela nova sezona  Aninih glasbenih večerov 2019! Lepo vabljeni!

Kvartet kontrabasov Slovenske filharmonije

Grega Rus

Mateja Murn Zorko

Maksim Bogdanov

Blaž Zupan

Kvartet kontrabasov Slovenske filharmonije je bil ustanovljen leta 1999, letošnje leto pa je bil nekoliko pomlajen. Člani zasedbe so pripravili nov program, ki zajema različne glasbene zvrsti – tako originalne skladbe za ta kvartet, kot priredbe znanih kvartetov drugih instrumentov.

Glasbeniki kontrabasisti se že dalj časa trudijo, da bi tudi kontrabas predstavili kot solistični instrument. Slovenska filharmonija s svojimi izvrstnimi glasbeniki utira novo pot in nov zvok največjemu instrumentu med godali. Učenje le-tega je sicer že nekaj časa zelo razširjeno tudi na nižjih glasbenih šolah po Sloveniji, za kar so še posebej zaslužni glasbeniki Orkestra Slovenske filharmonije. Trudijo se »to veliko okorno violino« predstaviti ne samo kot spremljevalno ritmično orodje, ampak kot instrument s prijetno božajočim basovskim tonom.

Vljudno vabljeni glasbeni ustvarjalci k sodelovanju na Aninih glasbenih večerih v letu 2019, ki se odvijajo v cerkvi sv. Ane v Leskovcu pri Krškem. Vse informacije najdete v razpisnih pogojih.

Za kakršna koli dodatna vprašanja pokličite 041 813 045.

RAZPIS - 2019

Župnija Leskovec pri Krškem