Vabljeni na 3. Anin glasbeni večer, v nedeljo, 16.8.2020, ob 20.00 uri, v cerkvi sv. Ane v Leskovcu.

Nastopil bo Citrarski kvartet v sestavi:

Peter Napret

Anita Veršec

Janja Brlec

Tomaž Pahutnik

Vljudno vabljeni!

Kulturno društvo Leskovec pri Krškem in Župnija Leskovec pri Krškem

V soboto, 25. julija, 2020, smo v cerkvi sv. Ane pripravili drugi letošnji Anin glasbeni večer. Nastopili so violinistka Živa Letnar, pianist Martin Šušteršič in harfistka Veronika Podjaveršek.

Violinistka Živa Letnar je svojo glasbeno pot začela leta 2013 v glasbeni šoli Krško, sedaj pa se violine uči na umetniški gimnaziji v I. Gimnaziji v Celju, kjer je letos uspešno zaključila 1.letnik. V prvem delu koncerta, ko se je predstavila Živa, jo je na klavirju spremljal Martin Šušteršič. Martin je kot korepetitor zaposlen v Glasbeni šoli Krško in s svojim igranjem sodeluje z mnogimi glasbeniki na nastopih, koncertih, prireditvah in tekmovanjih v domačem in širšem okolju.

Veronika Podjaveršek je z igranjem harfe začela v glasbeni šoli Celje, nadaljevala glasbeno izobraževanje na I. gimnaziji v Celju in nato na akademiji za glasbo v Zagrebu, kjer je septembra 2019 zaključila magistrski študij. Trenutno poučuje harfo v glasbeni šoli Krško in glasbeni šoli Celje. Igranje in poučevanje harfe jo veseli in osebno izpopolnjuje.

Na Anine glasbene večere smo v Kulturnme društvu Leskovec pri Krškem in Župniji Leskovec pri Krškem zelo ponosni. Ni odveč napisati, da se odvijajo že osemnajsto leto, kar priča o njihovi kvaliteti in priljubljenosti. Publika je tudi tokrat, seveda po pravilih NIJZ, zapolnila vse razpoložljive sedeže v cerkvi sv. Ane v Leskovcu pri Krškem.

Naslednji glasbeni večer bo 16. avgusta, ob 20. uri, ko bo nastopil Citrarski kvartet.

KD Leskovec

Vsako leto je to prav poseben praznik za župnijo. Ljudje, od blizu in daleč, že od nekdaj radi romajo v našo podružnično cerkev. Tu smo se, kljub nekoliko drugačnim razmeram, zbrali tudi v nedeljo, 26. julija 2020. Sveta Ana in Joahim sta namreč velika priprošnjika mnogim družinam in posameznikom, tako v lepih trenutkih, kot v različnih preizkušnjah.

Zgodba Marijine družine se me dotakne tudi osebno, sploh od takrat, ko sem tudi sama postala mama. V sveti Ani in Joahimu vidim svetel zgled medsebojne ljubezni, razumevanja, potrpežljivosti ter zaupanja v Boga.

Letošnje bogoslužje je s svojimi besedami navdihnil stiški opat pater Maksimilijan File. Tudi sam se je v pridigi dotaknil zgodbe te družine, čisto običajne družine, kjer pa se, kot je poudaril, lahko dogajajo čudeži. Čudeži, kot je rojstvo božje Matere, le zaupati moramo. Sveta Ana in Joahim sta v življenju namreč vedno zaupala v Boga, in ga prosila, da naj blagoslovi njun zakon z otrokom.

Prav je, da tudi sami zaupamo v Božjo previdnost in varstvo božje Matere. In kot pravi pesem, ki je zaključila nedeljsko bogoslužje »Marija skoz življenje, voditi srečno znaš, ti pelji skoz trpljenje življenja čolnič naš…«, da se čez leto znova srečamo pri sveti Ani.

Martina Zorič