Kulturno društvo Leskovec pri Krškem in Župnija Leskovec sta v petek, 16.8.2019, v cerkvi sv. Ane v Leskovcu, organizirala tretji Anin glasbeni večer. Na večernem koncertu so obiskovalce navdušili člani pihalnega kvinteta Spectrum. V kvintetu so združeni odlični mladi glasbeniki v sestavi Anita Prelovšek - flavta, Aris Vehovec - oboa, Anzhelika Chernykh - fagot in Posavca Domen Marn - klarinet ter Marko Arh - rog. Odigrali so skladbe Danzija, Ravela in Medaglija. Z interpretacijo so navdušili številne poslušalce in bili deležni njihovega zelo lepega odziva.

Večer je popestrila razstava ročnodelskih izdelkov Skupine za ročna dela Sekcije za ohranjanje kulturne dediščine KD Leskovec pri Krškem. Rokodelke so razstavile številne izdelke in na ta način dokazale, da sledijo svojemu poslanstvu pri širjenju kulturne dediščine.

Program je povezovala Doroteja Jazbec, članica KD Leskovec.

S prijetnimi poletnimi večeri sovpada tudi lepa in čutno izvedena glasba.

Prvo sredo v mesecu septembru bo na vrsti še zadnji koncert v ciklu 17. Aninih glasbenih večerov. Predstavil se bo Duo Kontrario – Janja Brelec, citre in Izidor Kokovnik, harmonika. Vabljeni!

KD Leskovec pri Krškem

Na praznik Marijinega vnebovzetja, ko naša župnija obhaja farno žegnanje, so se pred cerkvijo sv. Ane tudi letos zbrali zakonski jubilanti, ki v letošnjem letu obeležujejo 20, 25, 30, 35, 40 in 50 let poroke ter njihovi sorodniki in prijatelji. Pari so v sprevodu ob poročni koračnici vstopili v cerkev, kjer je gospod župnik Ludvik Žagar daroval sveto mašo. Vsem navzočim je položil na srce kar nekaj lepih misli in besed, ki bodo zagotovo ostale v spominu. Prav prijetno presenečenje pa so s petjem in igranjem pripravili tudi člani družinskega ansambla Drstvenšek, kar je že tako lepo mašo, še bolj izpopolnilo. Na koncu svete maše je vsak par v spomin na ta dan dobil uro, ki je bila izdelana v Varstveno-delavnem centru Leskovec in je simbol minljivosti ter večnosti, žene pa so dobile nageljne. Zaključili smo z druženjem ob pijači in raznih sladkih dobrotah, ki so jih pripravili naši pari.

Anamarija Arh

je v juliju in avgustu odprta

v TOREK in ČETRTEK

od 18.00 do 19.00

Vabimo vas na tretji Anin glasbeni večer, ki bo v petek, 16,8,2019+, ob 20.15 uri v cerkvi sv, Ane v Leskovcu. Predstavil se bo kvintet Spectrum v sestavi:

- Anita Prelovšek, flavta

- Aris Vehovec, oboa

- Domen Marn, klarinet

- Anzhelika Chernykh, fagot

- Marko Arh, rog

Na ogled bo razstava izdelkov Skupine za ročna dela, Sekcije za ohranjanje kulturne dediščine KD Leskovec pri Krškem.

Vabljeni!

V nedeljo, 11. 8. 2019 je bil za našo župnijo posebej praznik, saj je ob 10.00 potekala srebrnomašna slovesnost našega rojaka, mag. Romana Starca, ki je 10. julija 1994 v naši cerkvi prvikrat slovesno zapel: »Slava Bogu na višavah.«

Na začetku slovesnosti je slavljenca pozdravil domači župnik Ludvik Žagar, v imenu ŽPS in Karitas ga je nagovorila Davida Jagrič, v imenu njegovih domačih pa brat Iztok Starc. Srebrnomašnik je daroval sveto mašo v zahvalo Bogu in vsem dobrim ljudem za številne milosti, ki jih je prejel v teh letih. Zagotovo so se vsem še posebej vtisnili v srce njegovi spomini na otroška leta, ko je s posebnim žarom zahajal v cerkev in služil pri oltarju. Posebno lepe spomine goji na dolenjskega rojaka, nekdanjega ljubljanskega pomožnega škofa dr. Stanislava Leniča, ki je v njem kmalu prepoznal gorečo željo po duhovniški službi in zanj veliko molil. Kot je povedal srebrnomašnik, je to molitveno podporo tudi sicer ves čas čutil, tako v domači župniji kot v župnijah, v katerih je deloval, in je zanjo neizmerno hvaležen. Položil nam je na srce, naj bomo vedno čuječi, da bodo naše svetilke vedno prižgane. Bog se namreč ne razodeva po velikih dogodkih, ampak prihaja k nam pogosto tiho in neopazno.

Ob srebrnomašniškem jubileju je župnija  izdala knjižico s predstavitvijo duhovniške poti mag. Romana Starca ter spomini in željami posameznikov, ki so s slavljencem stkali še posebej močne vezi. Župnik Žagar je spominsko knjižico izročil v dar tako srebrnomašniku kot tudi vsem prisotnim na slovesnosti. Veselje se je nadaljevalo tudi po maši pred cerkvijo, kjer je sledilo sproščeno druženje ob pecivu in žlahtni kapljici.

Srebrnomašniku mag. Romanu Starcu želimo veliko Božjega blagoslova na njegovi nadaljnji duhovniški poti in mu obljubljamo, da ostajamo povezani v molitvi.

M. P.