V fotogaleriji si lahko ogledate posnetke obredov velikega tedna in vstajenjske slovesnosti.

Na cvetno soboto, 24. marca 2018, smo se na vabilo gospoda župnika Ludvika in katehistinje Natalije zbrali letošnji  prvoobhajanci in njihovi starši na čudoviti delavnici izdelovanja butar. Pod mentorstvom ge. Dragice Avguštin smo pridobili dragoceno izkušnjo tradicionalnega izdelovanja prazničnih butar in dobili odgovore na mnoga vprašanja; zakaj, s čim in kako jih izdelamo.

Nastalo so enkratne butarice, ki smo jih v nedeljo prinesli k deseti maši in jih prav ponosno dvigali v nebo in z njimi pozdravljali našega Gospoda Jezusa Kristusa.

Tako smo polni upanja in blagoslova vstopili v veliki teden, ki je pred nami.

L. P.

Tako kot vsako leto, tudi v letu 2018 pripravljamo v cerkvi sv. Ane tradicionalne Anine glasbene večere, za katere objavljamo sledeče razpisne pogoje in povezave do podrobnejših informacij.

RAZPIS-2018

Župnija Leskovec pri Krškem

Cerkev sv. Ane

orgle v cerkvi sv. Ane

KD Leskovec

V nedeljo, 11. februarja 2018, so bili k sv. maši ob 10.00 povabljeni letošnji prvoobhajanci in njihovi starši, navzoči pa so bili tudi mnogi dedki in babice ter drugi sorodniki prvoobhajancev. V tem letu se na prvo sveto obhajilo, ki bo 20. maja, pripravlja 37 otrok tretjega razreda veroučne šole.

Na začetku sv. maše so otroci pod vodstvom katehistinje Natalije navdušeno zapeli pesem »Da, Gospod, dober si«, nato pa so tudi med samo sveto mašo sodelovali z branjem prošenj in zahval. Pred darovanjem so bili prvoobhajanci poklicani po imenu, na kar so iz župnikovih rok prejeli v spomin angelčka in skupaj zmolili »Sveti angel«. Ob koncu je g. župnik povabil vse navzoče naj za letošnje prvoobhajance, tako kot tudi za bodoče birmance, radi molijo in jih priporočajo varstvu Božje Matere Marije.

L.