Aktualno
Predzadnji dan oratorija smo pričeli kar v Jožefovi dvorani, saj nam je bilo že zjutraj precej vroče. Zapeli smo himno in še nekaj drugih pesmi ter počakali na predzadnjo zgodbo o Mariji. Po zgodbi smo se pogovorili o tem kaj pomeni cerkev in kaj Cerkev in dojeli, da smo vsi živi kamni Cerkve. V katehezah smo se še bolj poglobili o tem in se seveda tudi igrali. Po malici smo ustvarjali in kmalu imeli kosilo. In že so sledile težko pričakovane vodne igre. Vodni balončki, vedra polna vode, blato in na koncu še vodni tobogan. Slednji je požel največ navdušenja, ne le s strani otrok ampak tudi animatorjev. Ker je bilo tako zabavno ni bilo potrebno zaključka in himne, ampak smo zaključili kar s spusti po toboganu. Prijetno utrujeni čakamo še zaključni dan.
Nina Menič
Fotogalerija!
Tretji dan oratorija je že vrsto let rezerviran za izlet v neznano. Danes smo se odpravili v kostanjeviško jamo. Otrokom smo naročili naj pridejo na oratorij kar eno uro prej, saj smo imeli prvi ogled v jami že ob 9. uri. Ker nas je veliko smo si jamo ogledali v dveh skupinah. V jami je precej hladno, notri je namreč le 13 °C, kar nam je v tem vročem dnevu kar prijalo. Po ogledu smo pomalicali in tako smo bili pripravljeni za veliko igro! Pri tej so skupine s skupnimi močmi pri različnih nalogah zbirali cekine, s katerimi so na tržnici kupili potreben material, da so si zgradili most. Po uri in pol igranja je bil čas za kosilo. Danes je bilo to posebno kosilo, pice! Ko smo dodobra napolnili naše želodčke smo se še malo žogali nato pa z avtobusom odpeljali nazaj proti Leskovcu. Tam smo imeli še današnjo zgodbo o prvih Jezusovih čudežih. Od izleta smo bili tako utrujeni, da smo potem kar malo počivali v senčki ali pa se igrali kakšne nezahtevne igre. Zaključili smo s himno in si rekli nasvidenje do jutri.
Nina Menič
Fotogalerija!
Že na vse zgodaj zjutraj nas je grel sonček, a vseeno smo se malo ogreli, predvsem glasilke. Zapeli smo himno, dvignili zastavo in si ogledali današnjo zgodbo. Takoj po zgodbi smo šli na krajši pohod do cerkve sv. Ane. Tam smo imeli skupno katehezo o modrosti. Zamesili smo dva testa, enega samo moko in vodo, drugemu pa smo dodali tudi sol. Ugotovili smo, da je testo s soljo veliko bolj kompaktno in lepše za oblikovanje kakor tisto brez soli. To nam pove, da je modrost kot sol. Ni dovolj če smo le pametni, imeti moramo tudi modrost, ki nam pomaga pravilno presoditi kaj je prav in kaj ne. Preden smo šli nazaj, smo v cerkvi zapeli še nekaj pesmi in zmolili. Po prihodu nazaj smo imeli kosilo in nato igre ki so se nanašale na živalski svet. Zaključili smo z himno.
Nina Menič
Fotogalerija!
V ponedeljek, 3. 7. 2017 smo v leskovški župniji začeli z oratorijem, ki bo trajal vse do petka, 7. 7. 2017. Zbrali smo se pod zastavo in se skupaj prebudili z energičnim bansom 'Gremo lovit merjasca'. Naučili smo se še letošnjo himno in se kasneje prestavili v Jožefovo dvorano, kjer smo si ogledali današnjo zgodbo. Letošnja zgodba govori o naši materi Mariji. Iz dneva v dan bomo spremljali njeno življenje od spočetja Jezusa do njegovega vstajenja. Po zgodbi sledi kateheza, kjer se še bolj poglobimo v samo zgodbo in v njen globlji pomen. Sledile so delavnice, kjer izrazimo svojo ustvarjalnost in nato slastno kosilo, izpod rok naše ''farovške'' kuharice. Popoldne smo imeli še veliko igro in na koncu himna ter spust zastave. Komaj čakamo na jutrišnji dan!
Nina Menič
Fotogalerija!
Ta zapovedani praznik smo obhajali 15. junija. V ta namen sta bili v farni cerkvi ta dan, dve sveti maši. Bolj slovesno pa je bilo v nedeljo, 18. 6. 2017, ko je po končani sveti maši potekala Telovska procesija. Na čelu procesije je bil ministrant s križem v roki, za njem so bili otroci s cvetjem. Le tega so potrosili pri vsakem oltarju. Za otroci so bili nosači z banderami in nato moški ter pevci. Za pevci so bili ministranti in nosači, ki so nesli nebo. Pod nebom sta bila gospod župnik in gospod kaplan z Najsvetejšim. Za nebom so bili še vsi ostali verniki. Telovska procesija je od cerkve zavila mimo župnišča do kapelice na Gmajni, potem do cerkve sv. Ane in se spustila do kapelice pri gostilni Arh. Vrnili smo se do farne cerkve, kjer je bil pripravljen oltar pri križu in nato še v cerkev na zaključek. Varno in nemoteno procesijo so omogočali zvesti gasilci, ki so poskrbeli, da so začasno ustavili promet.
Nina Menič
Fotogalerija!