»Danes je dan, ki ga je naredil Gospod, radujmo in veselimo se ga! In bil je dan, ki ga je naredil Gospod pred 66 leti, ko vas je poklical v življenje. In bil je dan, ki ga je naredil gospod pred 40 leti, ko je po škofovih rokah na vas položil svojo Božjo roko in vas posvetil v duhovnika, Njegovega služabnika za vekomaj!« Tako se je začelo voščilo, ki smo ga župljani v nedeljo, 28. 6. namenili našemu gospodu župniku Ludviku Žagarju, ki je ta dan praznoval 40 let duhovništva. Skladno z evangelijem te nedelje in s svojim novomašnim geslom (Gospod, h komu pojdemo! Besede večnega življenja imaš.) nam je g. župnik v pridigi položil na srce, naj se ne upiramo brezmejni Božji ljubezni in naj imamo vedno dovolj poguma, da odgovorimo na njegov klic ter sledimo njegovi volji. V sklepnem delu pa je z nami podelil spomine na dan, ko ga je skupaj s štirimi sošolci dr. Stanislav Lenič v kapiteljski cerkvi v Novem mestu posvetil v duhovnika.

Gospodu župniku voščimo ob njegovem dvojem prazniku in mu želimo veliko Božjega blagoslova.

Vaši farani

Fotogalerija!