Dan slovenske državnosti je rojstni dan samostojne slovenske države, ki smo si jo prisanjali in izbori po mnogih stoletjih. Ob tej priložnosti je bila v nedeljo, 20. junija v župnijski cerkvi blagoslovljena slovenska zastava, ki je odslej skupaj s papeško in evropsko izobešena na naši prižnici. V začetku tedna smo se nato kristjani pridružili pobudi slovenskih škofov »24 ur posta in molitve za domovino«. V četrtek, dan pred praznikom, so se ob 18.00 po vseh župnijskih cerkvah oglasili zvonovi v čast 30. obletnice rojstva naše domovine.

Zvonovi pa se bodo po vsej državi oglasili tudi na sam praznični dan ob 20.55 do 20.58. Zvonjenje bo uvod v nocojšnjo državno proslavo in bo predstavljalo prvo točko njenega programa.

Imeti svojo državo pomeni biti gospodar na svoji zemlji in imeti v rokah usodo naroda, jezika in kulture. Mnogi večji narodi tega sveta niso imeli take sreče. Po pravici lahko rečemo, da je to srečno obdobje rojstva države zvezdni trenutek slovenske zgodovine. Slovenci smo pred tremi desetletji doživeli zasluženi dar zgodovine. Kako torej tega praznika ne bi veselo in ponosno praznovali?

Zadnji dve fotografiji v fotogaleriji sta nastali v nedeljo, 20. junija, ko je zborovodkinja in organistka dr. Kristina Lovšin Salmič obhajala svoj osebni praznik. Iskrene čestitke!