V soboto, 23. oktobra, smo se po enoletnem premoru (zaradi epidemije COVID-19) zopet  odpravili na naše tradicionalno romanje k Mariji Pomagaj na Brezje.

Med potjo proti Gorenjski smo molili rožni venec in prepevali Marijine pesmi. Sveto mašo, ki se je pričela ob 10.00, je vodil gospod župnik Ludvik Žagar, pridigal pa je p. dr. Viktor Papež. V nagovoru nam je predstavil zgodovino in pomen molitve Rožnega venca in drugih marijanskih pobožnosti, ki jih obhajamo skozi leto. Po sveti maši smo imeli dovolj časa za molitev v Marijini kapeli, za kavico in nakup spominkov v Romarskem uradu, lahko pa smo si ogledali tudi razstavo jaslic v neposredni bližini cerkve. Ob 12.30 smo odšli na kosilo v Lesce in se v gostišču Gala telesno okrepčali. Iz Lesc nas je pot vodila proti Ambrusu v Suhi krajini, kjer nas je pričakal naš bivši kaplan, sedaj pa tamkajšnji župnik g. Uroš Švarc. Predstavil nam je župnijsko cerkev Svetega Jerneja in življenje v župniji, ki se med drugim lahko pohvali z visokim odstotkom veroukarjev in nedeljnikov. V tej župniji je zadnjo noč pred smrtjo prespal blaženi Alojzij Grozde, zato je upodobljen tudi na eni od cerkvenih podob. V župnišču smo bili deležni pogostitve in še kar nekaj časa smo uživali v sproščenem klepetu in prijetnem druženju. Domov smo se peljali po stari cesti skozi Žužemberk, Dvor, Sotesko in Novo mesto. Tudi na tem sklepnem delu romanja je bilo na avtobusu veliko prepevanja, veselega razpoloženja in tudi molitve.

Bogu smo hvaležni za lep dan, poln novih doživetij.

Rozika Urbanč