V soboto 15.10. 2022 smo se z dvema avtobusoma odpravili na romanje na Brezje. Na avtobusu smo molili, peli in se priporočili Mariji Pomagaj. Ob 10.00 smo se udeležili svete maše, ki jo je vodil brezjanski gvardijan p. Krizostom Komar, somaševala pa sta naš gospod župnik Ludvik Žagar in jezuit p. Tomaž Podobnik. Organistka na koru je bila Kristina Lovšin Salmič. Po maši smo imeli še nekaj časa za osebno molitev pri Mariji in nakup spominkov. Dalje smo se odpravili na kosilo v restavracijo Gala v Lescah, od tam pa nas je pot vodila v Kamnik, kjer smo si ogledali frančiškansko cerkev Svetega Jakoba. Prijazno nas je sprejel sošolec našega g. župnika Ludvika, pater Ciril Božič. Povedal nam je mnogo zanimivosti o cerkvi, ogledali pa smo si tudi film o samostanu in njegovi zgodovini. Pot nas je nato vodila proti domu, s petjem, molitvijo in dobro voljo smo se v večernih urah srečno vrnili domov.

Natalija Vakselj

Fotogalerija!