Prvo sveto obhajilo je pomemben zakrament saj nas Jezus sprejme v svoje srce. Od tega trenutka dalje se lahko kristjan kadarkoli, če le nima večjega greha, udeleži svetega obhajila in tako prejme živega Boga. Pri sveti evharistiji se namreč kruh spremeni v Jezusovo telo, vino pa v njegovo kri.

Na današnjo nedeljo so se predstavili letošnji prvoobhajanci. Na sprejem v Jezusovo srce letos čaka 31 fantov in deklet, ki bodo prejeli svoje prvo sveto obhajilo, 21. maja. 

Obhajali pa smo tudi nedeljo Svetega pisma. Božja beseda, s katero nam je Bog razodel svoje svete skrivnosti, je ohranjena v »knjigi vseh knjig«, v Svetem pismu.

Gospod župnik nam je predstavil kako pomembno je Sveto pismo, ki naj bi ga imeli vedno pri roki, tako kot svoj mobilni telefon. Svetem pismu se nikoli ne izpraznijo baterije in v njem najdemo odgovore na vse naše težave. Napisan je za vse in vse večne čase. 

Naj bo Sveto pismo pri naših srcih  in srcih naših prvoobhajancev, ki jih priporočamo tudi v molitvi.

Uroš Žibert

Fotogalerija!