4. Anin glasbeni večer 2012

V petek, 21. septembra je izzvenel še četrti Anin glasbeni večer v prazničnem 10. ciklusu. Predzadnji poletni večer so ogrele izvrstne mlade glasbenice: Eva Drolc na oboi, Andreja Marčun na flavti in pikolu in pianistka Nika Tkalec.

Oboistka Eva Drolc in flavtistka Andreja Marčun prihajata iz Kamnika oz. Domžal; pianistka Nika Tkalec pa je Krčanka. Mlade glasbenice so se spoznale v času šolanja - vse tri so namreč obiskovale Srednjo glasbeno šolo v Ljubljani in študij nadaljevale na ljubljanski Akademiji za glasbo. Sodelovale so na mnogih glasbenih tekmovanjih doma in v tujini, s katerih so se vračale z odličji najžlahtnejših barv.

V debelo uro trajajočem programu so številne poslušalce s svojo mladostno razigranostjo spremljale na glasbenem popotovanju po Evropi in celo Južni Ameriki - od 17. stoletja do današnjih dni. Z vezno besedo je med sedanjostjo in preteklostjo spretno krmarila Mirjana Marinčič.

Darja Hrastelj

Fotografije: Manuela Škoda, Rasti Florjančič

Fotografije!