V četrtek, 22. avgust 2013 ob 20.00 uri lepo vabljeni da drugi Anin glasbeni večer 2013

Saksofonist JAN GRIČAR (1992) je študent Akademije za glasbo v Ljubljani v razredu profesorja Matjaža Drevenška. Izpopolnjuje se na seminarjih pri svetovno znanih profesorjih.

Jan je dobitnik več najvišjih nagrad na državnih in mednarodnih tekmovanjih (TEMSIG, Saksistra, Mladi evrovizijski glasbeniki, Mednarodno tekmovanje lesenih pihal ...). Leta 2012 je na Mednarodnem saksofonističnem simpoziju in tekmovanju v Columbusu (Giorgia, ZDA) med 40 izbranimi tekmovalci iz vsega sveta osvojil drugo mesto in drugo nagrado – kot najmlajši izmed 6 finalistov.

Za izjemne študijske dosežke je prejel Škerjančevo nagrado Konservatorija za glasbo in balet Ljubljana, Prešernovo nagrado Univerze v Ljubljani; je prejemnik štipendije Yamaha Music Foundation of Europe.

Kot solist je nastopil s Simfoničnim orkestrom RTV Slovenija, Orkestrom Slovenske filharmonije in drugimi. Je član kvarteta saksofonov ColorFour.