Aktualno

V soboto, 25. 10. 2014, je v naši župniji potekal Oratorijski dan, katerega se je udeležilo kar nekaj otrok in animatorjev. Kljub hladnemu vremenu smo se zbrali ob 10. uri, se ogreli z različnimi igrami in nato obujali spomine na oratorij, ki je potekal v juliju. Po ogledu fotografij smo ustvarjali iz naravnih materialov, pojedli malico in že nas je čakalo pismo gozdnega moža in njegove žene. Polni radovednosti in navdušenja smo se odpravili po gozdni poti, kjer so nas čakale različne naloge in igre. Tako smo nabrali drva, premagali oviro, ustvarili unikatno sliko, nabrali različne liste in premagali del poti z zavezanimi očmi. Na koncu poti sta nas pričakala gozdna žena in mož, nam ponudila kekse in čaj in nas naučila pesmi. Po povratku pred župnišče so sledili še igre in ustvarjanje. Navkljub hladnemu vremenu in blatu v gozdu smo uživali in se imeli super.

Maja Menič

Fotogalerija!

V soboto, 18. oktrobra je naša župnija, kakor vsako leto, romala k Mariji Pomagaj na Brezje.
Ob sedmi uri smo se zbrali pri OŠ Leskovec, kjer nas je že zgodaj zjutraj pričakal čudovit sončni vzhod in tako smo vedeli, da se nam obeta še lepši dan. Na pot smo se odpravili s kar tremi avtobusi. Posebnost letošnjega romanja je bila tudi ta, da so se romanja v velikem številu udeležili tudi pevci mešanega pevskega zbora, kateri so tudi kasneje pri maši sodelovali v vsej svoji veličini.
Ob desetih smo se udeležili svete maše, katero je vodil p. Tadej Inglič.
Ob enih, po tem, ko smo se priporočili Mariji Pomagaj in se že dodobra namalicali ter kupili kakšen spominek, smo se odpravili novim dogodivščinam naproti. Odpeljali smo se do Radovljice, kjer smo imeli možnost kosila. Mimogrede smo si še ogledali muzej Lectar, kjer izdelujejo izdelke iz lecta. Po kosilu smo se odpravili do cerkve Sv. Petra v Radovljici. Tamkajšnji duhovnik, g. Andrej Župan nas je toplo sprejel in nam z veseljem predstavil župnijo, zgodovino cerkve ter nam mimogrede povedal še marsikatero zanimivost svojega življenja.

Naša pot pa se ni končala v Radovljici, ampak nas je cesta peljala še naprej, vse do Bleda. Tam smo lahko občudovali naravo, labode, Blejski grad ter otok, pojedli kakšno originalno kremno rezino ali v čudovitem ambientu spili kavico.
Polni lepih vtisov, novih spoznanj, dobre volje in odločeni, da se drugo leto vrnemo na Gorenjsko, smo se v večernih urah vrnili domov.

                                                                                                                                                                                                 Nina Menič
Fotogalerija!

V soboto, 6. september 2014, ob 19.00 lepo vabljeni na tretji Anin glasbeni večer!

Duet DoubleTej:

Timotej Siter in Matej Horzelenberg – glas, kitara

Timotej in Matej, sicer prijatelja že iz otroških let, sta v duetu DoubleTej prvič nastopila leta 2013. Odtlej nastopata na prireditvah, najdete pa ju tudi na ljubljanskih ulicah. Znana sta po tem, da na svojih nastopih poslušalcem nudita MENU, s katerega si lahko izberejo glasbeno željo.

TIMOTEJ SITER je poleg klarineta in saksofona, ki sta bila predmet njegovega šolanja v nižji glasbeni šoli, samouk na kitari in orglicah. Svoj talent za petje je začel negovati v gimnazijskih letih pri prof. Marjeti Horžen, kasneje pa je šolanje nadaljeval pri prof. Saški Kolarič na nižji glasbeni šoli Konservatorija za glasbo in balet v Ljubljani. Po dveh letih nižje glasbene šole je uspešno opravil sprejemne izpite za srednjo glasbeno šolo prav tako na omenjenem Konservatoriju in se nato dve leti šolal pri prof. Janku Volčanšku. V letu 2012/13 se je vpisal na študij petja na Akademiji za glasbo pri prof. Barbari Jernejčič Fürst. Sodeloval je že v različnih priznanih pevskih sestavih, med drugim tudi v Komornem zboru Ave ter v opernem zboru SNG Opere in baleta v Ljubljani in moškem kvartetu Melina. Trenutno vodi mladinski pevski zbor v župniji Ljubljana Polje.

MATEJ HORZELENBERG že od otroštva igra različne inštrumente: v glasbeni šoli je začel z nekaj leti klavirja, nadaljeval s tolkali, potem pa združil harmonije in ritme v preigravanju kitare. S tolkali je sodeloval v Pihalnem orkestru Logatec, s petjem v MEPZ Adoramus. S kitaro in petjem je nastopal na prireditvah za otroke in mlade (npr. Run4Unity) ter širše. Glasbeno kilometrino je pridobival tudi s spremljanjem solo in ansambelskih zasedb na številnih poročnih mašah in duhovnih prireditvah. Poleg klasične glasbe pa je vseskozi izvajal projekte v sklopu sakralne ter svetovne popularne glasbe, in sicer v različnih zasedbah.

Kot vsako leto, smo se tudi letos 3.8.2014 z avtobusom odpravili na tradicionalno romanje v Zagorje pri Pilštanju. Ob 10. uri je bila sveta maša, ki jo je vodil salezijanec dr. Štefan Ferenčak. Zahvalili smo se Mariji za vse prejete milosti ter se izročili v njeno varstvo.

Pot smo nadaljevali proti Rogli, kjer smo si ogledali Cerkev Jezusove spremenitve na gori, ki je bila blagoslovljena leta 2010. Zapeli smo nekaj Marijinih pesmi in litanije Matere Božje. V cerkvi so trije zvonovi v čast sv. Petru, zavetniku kovačev; sv. Roku, zavetniku kmetov in pastirjev, in sv. Barbari, zavetnici rudarjev.

Cerkev krasijo tudi orgle, izdelane pod mojstrstvom gospoda Toneta Škrabla in oltar, ki ga je izdelal umetnostni kovač Milan Očko.

Seveda ni manjkalo postankov in s tem povezanih prijetnih doživetij. Ustavili smo se v koči na Jurgovem in se malo okrepčali in sprehodili po okoliški naravi!

Polni lepih vtisov ter dobrega razpoloženja smo se v večernih urah vrnili na svoje domove.
                          
                                                                                                                     

Natalija Vakselj

 Fotogalerija!