Aktualno
V cerkvi sv. Ane v Leskovcu pri Krškem so v petek, 26. 7. 2013, po več desetletjih spet zadonele orgle.
Orgle pri sv. Ani so bile med drugo svetovno vojno močno poškodvane in je bilo malo upanja, da bi jih še kdaj slišali. Ob postopku nabave novih orgel za župnijsko cerkev pa se je porodila misel, da bi poskusili še uporabne dele teh Brandlovih orgel iz leta 1902 ponovno vgraditi pri sv. Ani. Pri pregledu orgel v cerkvi sv. Ane je mojster ugotovil, da je večina piščali in mehanski ustroj še vedno dovolj zdrav in nepoškodovan in da bi jih bilo možno s pomočjo nekaterih kovinskih piščali iz orgel v farni cerkvi in nekaj novimi elementi ponovno oživeti.
Tako so orgle pri sv. Ane, ki jih je leta 1848 izdelal mojster Jernej Billich in jih obnovil Marjan Bukovšek 2013, na god sv. Ane spet mogočno zadonele. Nanje je prvič po mnogih letih zaigral akademski glasbenik, skladatelj in dirigent Aleš Makovac, ki je tudi spremljal celoten potek obnove. Po uvodnem predstavitvenem delu smo slišali Partito za orgle sodobnega hrvaškega skladatelja Anđelka Klobučarja, Händlov Voluntary ter dve sonati iz 18. stoletja. Za zaključek pa Griesbacherjevo Pri Mariji. Predstavitev obnovljenih orgel in koncert, ki je bil hkrati tudi 1. letošnji Anin glasbeni večer, je moderirala Mirjana Marinčič.
Boljšega uvoda v nov ciklus in hkrati tudi v novo desetletje Aninih glasbenih večerov, ki potekajo v organizaciji Župnije Leskovec in Kulturnega društva Leskovec si ne bi mogli zamisliti. Že zdaj vas vabimo na naslednji koncert, ki bo v četrtek, 22. avgusta 2013, ob 20. uri, ko bo nastopil 21-letni virtuoz na saksofonu Jan Gričar.
Darja Hrastelj
Fotogalerija!
zgibanka - obnovljene orgle pri Sv. Ani - Leskovec pri Krškem
V nedeljo, 21. 7. 2013 smo verniki leskovške župnije lahko prisostvovali ponovitvi nove maše g. Mitja Buliča, ki prihaja iz župnije Črmošnjice. V naši župniji je opravljal pastoralno prakso v letih 2009/2010 in 2011/2012. Že takrat nas je navdušil s svojim posluhom za človeka, pretanjenim občutkom za humor, ljubeznijo do lepega cerkvenega petja in umetnostjo spletanja šopkov. Kot novomašnik pa se nam je vtisnil v srce tudi s svojimi spodbudnimi besedami o moči Božjega usmiljenja in ljubezni. Na začetku svete maše ga je prijazno sprejel in pozdravil domači gospod župnik Ludvik Žagar, ob koncu maše pa so se mu za njegovo delo zahvalili predstavniki župnijskega pastoralnega sveta, župnijskega pevskega zbora, mladincev in otrok.
Po maši smo se lahko ob dobri kapljici in sladkih dobrotah poveselili in poklepetali z novomašnikom.
G. Mitja Bulič bo kot kaplan svojo prvo duhovniško službo opravljal v župniji Šentjernej, tako z njim kot tudi z novomašnikom g. Dejanom Pavlinom pa bomo ostali povezani v molitvi.
Mojca Pacek
Fotogalerija!
V nedeljo, 14.7.2013, je med nas zopet prišel Dejan Pavlin. A tokrat v povsem novi vlogi, kot novomašnik. Danes je prvič maševal v naši cerkvi, mnogim izmed vas pa se je tudi prvič predstavil v vlogi mašnika. Navdušil nas je s svojo samozavestjo, zbranostjo in mirnostjo. Na zažetku, ga je z lepimi besedami sprejel gospod župnik, ob koncu, pa so se mu zahvalili župnijski pastoralni svet, mešani pevski zbor, mladinci in otroci. Po sveti maši je sledila pogostitev pred cerkvijo. Vsak si je lahko vzel tudi čas za kratek klepet z novomašnikom. Veselimo se že njegovega ponovnega prihoda.
V nedeljo, 21.7.2013, pa bo med nas zopet prišel novomašnik, tokrat Mitja Bulič. Vsi že sedaj lepo vabljeni, da se udeležite slovestnosti.
Mateja Gačnik
Fotografije!
V četrtek, 30. maja na slovesni in zapovedani praznik svetega Rešnjega telesa in krvi bo sveta maša zjutraj ob 8.00 in zvečer ob 19.00.
Zunanjo slovesnost praznika bomo obhajali v nedeljo 2. junija, kjer je ob 7.30 najprej sveta maša, nato pa sledi slovesna telovska procesija.