Aktualno

Na večer pred materinskim dnevom in ob prazniku naših staršev prihaja med nas

                     
Gregor
Čušin                  

s predstavo

Vera levega razbojnika

neimenovana

Čudovita izpoved vere… Kaj verujem? V koga? In zakaj?

JOŽEFOVA DVORANA,

ponedeljek, 24. marca 2014 ob 18.45.

Vabljeni očetje, matere in vsi drugi odrasli!

Vstopnine ni, pač pa so za dramskega igralca in družinskega očeta dobrodošli prostovoljni prispevki.

V nedeljo, 5. januarja 2014, na predvečer svetih treh kraljev smo v naši Župnijski cerkvi Žalostne Matere Božje prisluhnili koncertu Mešanega pevskega zbora Viva Brežice, ki ga vodi Simona Rožman Strnad. 

V prvem delu koncerta, ki nosi naslov Sožitje prazničnih zvokov, so se nam predstavili z latinsko mašo Missa in jazz sodobnega skladatelja Petra Schindlerja, v drugem delu pa so nas zazibali v pravo božično vzdušje s pesmimi Mosesa Hogana, Brendana Grahama in Rolfa Lovlanda, Johna Gossa in vse bolj popularnega Johna Rutterja. Pri dveh skladbah so se zboru pridružili tudi "Vivini otroci" in v nastop vnesli otroško svežino. Ubrane glasove zbora sta dopolnili milozvočna instrumentalna podlaga (na klavirju, tolkalih in saksofonu) in meditativne besede o milosti božičnega časa.

Nastop Mešanega pevskega zbora Viva Brežice je bil prava "hrana za dušo" in ta občutja Božjega miru, ki ga je prinesla pesem, smo lahko po koncertu okrepili še ob prijetnem druženju pred cerkvijo. Ob tem velja tudi iskrena zahvala našemu gospodu župniku Ludviku Žagarju za organizacijo tega lepega dogodka. 

Pripravila: Mojca Pacek

Fotogalerija!

 

V četrtek 05. decembra, je ob 16. uri v župnijsko cerkev, prišel Sv. Miklavž s svojim spremstvom. Spremljali so ga štirje angeli in parkelj, ki so se ga nekateri otroci pošteno bali.

Kako priljubljen je sv. Miklavž je bilo razvidno iz udeležbe, kajti cerkev je bila polna otrok, njihovih staršev in starih staršev, ki so Miklavža že nestrpno pričakovali. Otroci so pozorno poslušali, kdaj bo gospod župnik iz Miklavževe Zlate knjige poklical njihovo ime….

Alenka Volčjak

Fotografije!

Sedemnajstega novembra leta 2013 smo bili v Leskovcu priče zgodovinskemu dogodku. Pri nedeljski maši ob 10h je novomeški škof msg. Andrej Glavan blagoslovil nove orgle, ki so jih po zasnovi prof. Aleša Makovca izdelali v svetovno znani orglarski delavnici, podjetju Orglarstvo Škrabl s.p. iz Rogaške Slatine.

Za postavitev novih orgel je bila potreba temeljita obnova kora, ki sedaj omogoča postavitev glasbenikov z obeh strani orgel. Obnovo kora je projektiral MV BIRO. Načrtovanje in postavitev novih orgel je strokovno spremljal prof. Aleš Makovac, referent za cerkveno glasbo v škofiji Novo mesto, okrasje za novo omaro je izdelal restavrator Aleš Vene, vsa dela pa so bila izvedena v skladu s smernicami Zavoda za varovanje naravne in kulturne dediščine republike Slovenije.

Slovesno sveto mašo so obogatili glasbeniki komornega trobilnega orkestra GŠ Krško pod vodstvom dirigenta Franca Arha, pevci domačega mešanega pevskega zbora pod vodstvom Kristine Lovšin Salmič z nekaj gosti, skupnim pesmim je dirigiral prof. Aleš Makovac, ki je za to slovesnost priredil Foersterjevo mašo v čast sv. Ceciliji in prvi je na nove leskovške orgle zaigral eden najbolj izkušenih slovenskih organistov, prof. Tone Potočnik.

Da pa smo lahko vso to lepoto doživeli, gre zahvala dobrotnikom, ki so pomagali orgle financirati in našemu neumornemu gospodu župniku Ludviku Žagarju, ki si je s še enim velikim prispevkom k bogastvu našega duhovnega življenja pri Bogu gotovo prislužil bogat dobropis. Bog mu poplačaj!

v Leskovcu, leta 2013                                                        zapisala Mirjana Marinčič

 

Fotografije!

zgibanka - orgle

LEPO JE BITI POROČEN

V četrtek, na praznik Marijinega Vnebovzetja, ko smo praznovali farno žegnanje, smo se zakonski jubilanti že trinajstič zapored zbrali pri sveti Ani, zavetnici družin. Tudi tokrat smo s svojo prisotnostjo želeli sebi in zbranim povedati, da je za nas družina še vedno vrednota, da je lepo biti poročen. Zavedamo se, da danes, ko sodobna kultura družino postavlja pod vprašaj (družina ni več svetinja, čeprav jo večina mladih še vedno uvršča med najvišje vrednote), zakonci iz dneva v dan težje kljubujemo pritiskom medijev in družinske anti-propagande, težje ostajamo zvesti obljubam, ki smo jih drug drugemu izrekli na dan naše poroke – obljubam ljubezni, zvestobe in spoštovanja. Prav zato je potrebno, da pri tem drug drugemu stojimo ob strani, se spodbujamo k dobremu in ustvarjalno sodelujemo pri programih, ki jih ponuja Cerkev, ko nam zagotavlja svojo podporo in pomoč.   

Čeprav se je letošnjega slavja poročenosti udeležilo malo parov (bilo nas je samo 5), smo sebi, svojim otrokom, vnukom in pravnukom dokazali, da prava Ljubezen premaga vse ovire, in da še vedno drži pregovor: »Kjer je volja, tam je pot!« Srečanje pri sv. Ani nas je hkrati spodbudilo, da smo svoje, že pred davnimi leti izrečene poročne obljube, zopet premislili in smo drug drugemu zopet izrekli tiste pomenljive besede: »Jaz … sprejmem tebe … in ti obljubim, da ti bom ŠE NAPREJ ostal zvest v sreči in nesreči …!«   

Zakonci jubilanti se zahvaljujemo gospodu župniku, Ludviku Žagarju za pozornost in trud, za vztrajnost in pogum, da s toliko vnemo še naprej širi Božje kraljestvo med nami in nam, njegovi »čredi«, kot Dobri pastir kaže pot vere, upanja in ljubezni. Ker v teh dneh mineva 25 let njegovega razdajanja naši župniji, naj bo k vsem zahvalam »pripeta« tudi naša zahvala. Obenem se zahvaljujemo tudi pevcem glasbene skupine Lavrencij, da so slovesnost svete maše povzdignili s svojim ubranim petjem.

 

Vilma Siter

Fotogalerija!