Aktualno

Tako kot vsaka stvar, se enkrat konča tudi oratorij. Naši animatorji Maja kot voditeljica, bogoslovec Boštjan kot duhovni voditelj, poleg tega pa še Saša, Nina, Matej, Aleš, Mateja, Benjamin, Katarina, Mirjam, Filip, Grega in Blaž so izvrstno pripravili celoten program oratorija in res s srcem opravili zaupano jim nalogo. Vsi zaslužijo oceno odlično. Ne smemo pa prezreti tudi župnijske gospodinje Marice, ki je v teh dneh trikrat pripravila kosilo. Enkrat je bilo namreč kosilo »na terenu«, enkrat pa so ga pripravili sami animatorji. Vsem torej še enkrat iskrena hvala. V nedeljo, 13. julija ob 9.00 pa bodo pri maši otroci in animatorji predstavili tudi nekaj konkretnih izdelkov, ki so jih naredili na oratoriju. Ker je bilo kar nekaj predlogov, da bi se otroci ponovno srečali na oratoriju, lahko upamo, da bo tudi drugo leto v času počitnic zopet slišati »živžav« na farovškem dvorišču in okoli Jožefove dvorane.

Ludvik Žagar, župnik

Fotogalerija!

Deževni četrtek je bil verjetno eden bolj turobnih dni na letošnjem oratoriju, zato smo se skozi ves dan zadrževali v Jožefovi dvorani in v prostorih župnišča. Imeli pa smo tudi priložnost čestitati Primožu za njegov enajsti rojstni dan. Počastil nas je z zelo dobro torto... bilo je super!

Fotogalerija!

Za današnji dan je bil napovedan izlet v neznano. Zjutraj smo se vsi oblekli v oratorijske majice in se ob 9.00 odpeljali z avtobusom v smeri proti Ljubljani, vendar pa smo že v Trebnjem zavili z avtoceste in se napotili proti Zaplazu, ki je škofijsko romarsko središče za novomeško škofijo. Pomalicali smo kar pod arkadami ob cerkvi in nato prisluhnili še lutkovni predstavi o svetem Petru. Zatem smo si ogledali kratki dokumentarni film o blaženem Lojzetu Grozdetu, ki je pokopan v stranski kapeli v cerkvi. Sledila je sv. maša, ki jo je daroval naš župnik g. Ludvik Žagar. Po maši pa smo pri grobu blaženega Lojzeta Grozdeta zmolili še litanije in se kmalu zatem odpeljali z Zaplaza v dolino. V Trebnjem nas je v restavraciji Galaksija že čakala pizza, ki nam je še kako teknila. Polni lepih vtisov smo se ob treh popoldne vrnili v Leskovec.

Fotogalerija!

2. dan oratorija smo začeli s oratorijsko himno in molitvijo k Bogu, da bi bil tudi današnji dan lep in poln novih izkušenj. Sonce se je kmalu skrilo za oblake in dež nas je pregnal pod streho. To je bila odlična priložnost za obisk in raziskovanje župnijske cerkve. Med tem se je sonce zopet prikazalo in začeli smo z igro na župnijskem vrtu. Vsi nasmejani in veseli za ta dan smo zaključili s pesmijo in sklepno molitvijo.

Fotogalerija!

V ponedeljek, 7. julija smo v Leskovcu pričeli z oratorijem, na katerem sodeluje 39 veroukarjev in 13 animatorjev. Dan se je začel z dvigom oratorijske zastave in s petjem himne, kar se bo ponovilo vsak dan zjutraj ob 9.uri. Glavni junak Oratorija bo apostol Peter, ribič, ki je na Jezusovo osebno vabilo postal eden izmed dvanajsterih apostolov, po Jezusovi smrti in vstajenju pa prvi papež. V svojem življenju se je spopadal s svojo vihravostjo in bojazljivostjo, a ga je odnos s Kristusom v moči Svetega Duha končno docela spremenil. Svojo ljubezen in zvestobo Bogu je na koncu izpričal s pogumnim darovanjem življenja za vero.

Geslo, ki nas bo spremljalo tekom Oratorija 2014, bodo Petrove besede "Na tvojo besedo". Naslov se nanaša na dogodek na začetku Jezusovega oznanjevanja, ko je po celonočnem lovu izkušenim ribičem s Petrom na čelu zapovedal, naj še enkrat odrinejo na globoko in vržejo mreže. Čeprav je bil to nesmiseln ukaz z vidika vsega, kar je Peter vedel o ribolovu, je Jezusu odvrnil: "Učenik, vso noč smo se trudili, pa nismo nič ujeli, a na tvojo besedo bom vrgel mreže" (Lk 5,5). In zajeli so toliko rib, da so se mreže začele kar trgati ... 

Petrove besede torej izražajo njegovo vero v Jezusa in tudi nas vabijo k njej, hkrati pa označujejo Petrovo poslanstvo "ribiča ljudi".

Fotografije!