Aktualno

Tudi nekaj mladih iz naše župnije Leskovec, se nas je v soboto 17.9.2016 dvajset minut čez sedmo uro zjutraj z avtobusom odpravilo na srečanje mladih v Stično na že 35. festival Stična mladih, ki mladim ponuja srečanje z Bogom, duhovno poglobitev ter druženje in spoznavanje novih prijateljev. Ob prihodu smo prejeli zapestnice, na katerih je zapisano letošnje geslo: ››Sem orodje božjega usmiljenja‹‹. Začeli smo z glasbo ter plesom, da smo se zbudili iz jutranje zaspanosti in ogreli za nadaljevanje dneva. Ves dan je potekala adoracija in spoved. Na stojnicah so se predstavljala različna društva. Lahko smo si kupili majico, verižico, knjigo, CD ... Po jutrnji ''budnici'' je bilo na voljo kar 22 različnih delavnic, tako da se je za vsakega našlo nekaj. Na eni imed delavnic smo poslušali pričevanje italijanske rock skupine The Sun. Pripovedovali so svojo življensko zgodbo ter kako so našli pot k Jezusu. Po delavnicah je bila ena ura časa za kosilo nato pa je sledila sveta maša, med katero nas je nagovoril mariborski nadškof Alojzij Cvikl. Po maši pa nas je nagovoril še predsednik države Borut Pahor, ki je z nami podpisal pismo papežu Frančišku in izrazil upanje, da se bo papež naslednje leto udeležil festivala Stična mladih. Na koncu smo zapeli in zaplesali s Stična bandom ter se poslovili do naslednjega leta.

Anamarija Arh

Fotogalerija!

V soboto, 3. septembra 2016 je v cerkvi sv. Ane v Leskovcu potekal letošnji drugi Anin glasbeni večer. Nastopili sta flavtistka Pia Hočevar iz Šentjerneja in Špela Troha ob spremljavi na klavir.

Glasbenici sta navdušili obiskovalce s skladbami za flavto in klavir skladateljev Antonina Dvoraka in Louisa Ganneja ter skladbami za solitično flavto Friericha Kuhlaua.

Bogat glasbeni dogodek je z vezno besedo zaokrožil Filip Černelč.

Fotogalerija!

Starši, ki želite, da bi vaš otrok obiskoval verouk v župniji Leskovec,  skupaj s svojim otrokom pridite k vpisu ob naslednjih terminih:

Za 1. razred: 5. septembra od 9.00 do 11.00 ali od 16.00 do 18.00

Za 3. razred: 3. septembra od 9.00 do 11.00 ter 6. in 7. septembra od 16.00 do 18.00.

Za 8. razred: 9. septembra od 16.00 do 18.00 ter 10. septembra od 9.00 do 11.00. 

Za prvi razred je vpis nekaj običajnega. Ob vpisu za tretji in osmi razred pa se bomo pogovorili o sodelovanju in kriterijih pri verouku, o morebitnih problemih v zvezi z urnikom, in če bo potrebno še kaj, kar vas bo zanimalo. Lepo prosim, da bi ob vpisu poravnali tudi stroške za učbenik, delovni in liturgični zvezek ter dar za kurjavo. Kjer so v družini trije ali več šoloobveznih otrok, se prispevek zmanjša za polovico. 

Dan smo vsi, animatorji in otroci, začeli precej zaspano. Očitno so bile za to krive včerajšnje vodne igre. Poskušali smo nekajkrat zapeti himno, pa smo bili tako tiho.. Tako tiho, da smo se potem najprej z bansi poskušali zbuditi in očitno nam je uspelo, saj so nam šle kasneje tudi pesmi bolje iz grla. Po opevanju smo si ogledali še zadnjo zgodbo današnjega oratorija in tako zaključili z Ostržkom, v katehezah predelali še zadnje Ostržkove napake in dobra dejanja in potem ustvarjali še v delavnicah. Po kosilu smo si vzeli malo odmora, kar je pomenilo tekanje, igranje nogometa, igranje 'gnilega jajca', počivanje, itd. Nato pa smo se zbrali, ponovili pesmi za sveto mašo in pripravili sodelovanje. Ura je bila naenkrat tri in pričela se je zaključna sveta maša, pri kateri so se nam pridružili tudi starši. S pesmijo, prošnjami, zahvalami in drugim sodelovanjem smo zaključili sveto mašo in s tem tudi letošnji oratorij. Veseli, da smo preživeli tako lep teden a z rahlo grenkobo, ker je tako hitro minili smo se poslovili in si obljubili, da drugo leto zopet ponovimo!

Dragi otroci, hvala vam za tako čudovit teden! Hvala, da smo bili animatorji lahko deležni toliko nasmehov, objemov in lepih besed, kakor tudi tistih navihanih dejanj.
Hvala vam, dragi starši, da nam vedno znova zaupate svoje otroke in nas s tem podpirate pri našem poslanstvu.
Hvala gospodu župniku, ki je gonilna sila naše župnije in nam vedno omogoči vse, da lahko izpeljemo oratorij tako, kot smo si zamislili.
Hvala našemu dragemu kaplanu Romanu, ki je postal eden izmed nas, predvsem pa mu hvala za duhovno vodenje oratorija.
Največja zahvala pa gre našemu Bogu, ki nas je ustvaril in nam dal to čudovito poslanstvo!
Hvala vsem!

Nina Menič

Fotogalerija!

Jutro smo začeli s pesmijo, no, pa ne samo z eno. Najprej smo zapeli naši slavljenki Živi za rojstni dan, potem pa smo še presenetili našega gospoda župnika in mu vsi skupaj zapeli za god. Po ogledu zgodbe so sledile kateheze, delavnice in potem posebno kosilo – čevapčiči in hrenovke, katere so spekli naši žar mojstri, animatorji. Po kosilu je sledila rojstnodnevna torta in sladoled, katerega nam je prinesel gospod župnik. Polni energije smo se preoblekli in vodne igre so se lahko začele. Vsi premočeni, a nasmejani smo zaključili že četrti dan oratorija. Lep pozdrav do jutr:-)

Nina Menič

Fotogalerija!