Aktualno
Kot vsako leto, smo se tudi letos v nedeljo 9.8.2015 odpravili na naše tradicionalno leskovško romanje v Zagorje pri Pilštanju. Zjutraj ob 7.45 smo se veselo odpeljali z avtobusom proti cerkvi Marije pomočnice.
Ob 10.00 smo bili pri sveti maši, ki jo je vodil salezijanski duhovnik Peter Pučnik.
Po sveti maši je sledil odmor in malica nato pa smo se odpeljali proti Rogatcu, kjer smo si ogledali muzej na prostem.
Stalna muzejska zbirka ohranja ljudsko stavbno dediščino in kulturno izročilo ljudi, ki so živeli na območju južno od Donačke gore in Boča v času od 19. do sredine 20. stoletja. Razporeditev prostorov in notranja oprema nazorno prikazujejo funkcionalno in vsebinsko povezanost predstavljene arhitekture z načinom življenja kmečkih ljudi v preteklosti, z njihovim materialnim in duhovnim svetom.
Odšli smo še do župnijske cerkve svetega Jerneja, kjer nam je gospod župnik povedal nekaj o njihovi cerkvi in si jo ogledali.
Sonce je še kar grelo in ob povratku domov smo se še za nekaj minut ustavili v Laškem, da smo se malo ohladili ob pijači in sladoledu.
V večernih urah smo se vrnili domov in Bogu hvala za to čudovito romanje in za vse, kar nam je Bog v svoji dobroti podaril po naših molitvah, ki smo jih ta dan izročili Njemu!
Več si oglejte v fotogaleriji!
Natalija Vakselj
Zadnji dan oratorija smo pričeli s himno in še zadnjič dvignili letošnjo zastavo, ki je nastala izpod spretnih prstov Anamarije Unetič. Po ogledu še zadnjega dela zgodbe o svetem Dominiku smo se vsi skupaj odpravili v cerkev, kjer smo sodelovali pri besednem bogoslužju. Še zadnjič smo se podali v delavnice, na kosilo in nato na zaključno igro, ki se je imenovala Nariši svojo zastavo. Oratorij smo zaključili s pesmijo in veselimi obrazi.
Hvala vsem otrokom, saj ste nam, animatorjem, polepšali ta teden.
Se vidimo drugo leto!
Nina Menič
Fotogalerija!
Dan je bil zopet prežet z lepim vremenom, molitvijo, pesmijo in druženjem. Seveda smo tudi ustvarjali in se veliko igrali. Posebnost današnjega dne pa so bile vodne igre, ki so nas vse, otoke in animatorje, dobro osvežile na ta vroč dan. Za ohladitev smo poskrbeli z nekaj več kot petstotimi vodnimi balončki, vedri in drugimi posodami vode ter s cevjo za zalivanje. Osvežitev nam je dobro dela in nam pričarala lep zaključek dneva.
Nina Menič
Fotogalerija!
Današnji dan je potekal podobno kot ponedeljkov. Začeli smo s pesmijo, molitvijo ter bansom, nadaljevali pa z zgodbo, katehezami in delavnicami. Po kosilu, pri katerem nas je čakalo presenečenje-štrudel, smo imeli še posebno gostjo. To je bila Alenka Žaren, ki nam je predstavila svojo enomesečno bivanje na Madagaskarju, kjer so lansko leto s skupino osmih animatorjev vodili oratorij.
Nina Menič
Fotogalerija!
Dan smo spet pričeli s pesmijo, molitvijo ter busom. Petnajst čez devet pa nas je pri OŠ že čakal avtobus, ki nas je peljal v neznano. Najprej smo prišli do Lurda pri Šenjerneju kjer smo imeli sveto mašo, pot pa smo nadaljevali v Pleterje, kjer smo si ogledali kratek film o kartuziji in o menihih. V gostišču Turk pa so nas dobro nasitili s pico. Polni želodčkov smo se vrnili v Leskovec, kjer smo zaključili dan.
Nina Menič
Fotogalerija!