Aktualno
V soboto, 23. januarja 2016, je v Leničevem domu v Sajevcah potekala duhovna obnova za člane župnijskih pastoralnih svetov leskovške dekanije. Čez celoten program nas je vodil in usmerjal Gregor Kunej, dekanijski animator za ŽPS.
Srečanje smo začeli s priporočilom Svetemu Duhu za odprtost in dovzetnost. Potem nas je nagovorila gospa Jožica Ličen, namestnica ravnatelja škofijske Karitas Koper. Spregovorila nam je o letošnjem letu, letu usmiljenja, ter o telesnih in duhovnih delih usmiljenja, o njihovem pomenu, razsežnostih in nam skozi razmišljanja podala tudi svoje osebne izkušnje. Po tem nagovoru smo imeli čas za tišino in osebni pogovor z Bogom v smislu, kaj lahko z mojim znanjem, časom, talenti ponudim Bogu in človeku, katero telesno delo usmiljenja me najbolj nagovarja, katero duhovno delo usmiljenja sem od sočloveka izkusil ter kaj si želim zase v tem letu usmiljenja. Razmišljanje smo zaokrožili vsak v svojo misel dneva, ki smo si jo podelili med seboj.
Srečanje smo nadaljevali v tihi molitvi pred Najsvetejšim, molitvijo rožnega venca Božjega usmiljenja in sveto mašo, ki jo je daroval Gregor Kunej in v kateri nas je spodbujal za pogum v izpolnjevanju duhovnih del usmiljenja, čeprav bi iz človeškega vidika včasih izgledalo nespametno, je pa toliko bolj plemenito, ko se podajamo na pot, ko npr. krivico voljno trpimo in žaljivcem iz srca odpustimo.
Ob koncu duhovne obnove so pridne roke kuharic z okusnim kosilom poskrbele, da smo se tudi lačni nasitili in da smo polni zagona šli vsak svojo pot, pot oznanjevanja, čuječnosti in odprtosti za drugega in za Boga.
Jasna Avguštin
Od petka, 13. novembra do nedelje, 22. novembra je bil v naši župniji čas posebnih milosti, saj je potekal sv. misijon z geslom Družina, odpri vrata Kristusu. Misijon sta vodila frančiškana p. Silvin Kranjc in p. Pepi Lebreht in nas vodila pri duhovnem prenavljanju nas samih, naših družin in naše župnije.
Pripravljen je bil zares bogat spored z jutranjo in večerno sv. mašo, molitvijo pred Najsvetejšim, srečanji za različne stanove, spovedovanjem in osebnim pogovorom z misijonarjema, srečanjem med prijatelji in sosedi po družinah. Za otroke je bil pripravljen oratorijski dan, misijonarja pa sta obiskala tudi bolnike po domovih. Imeli smo tudi možnost udeležbe na predavanju dr. Katarine in dr. Tomaža Erzar o družinski sreči.
Vsak večer se je ob 20.00 v župnijski cerkvi oglasil misijonski zvon in nas vabil k molitvi.
V vseh teh dneh smo imeli veliko priložnosti za poglobitev svoje osebne vere, za razmislek in globoko čutenje samega sebe. Izraženih je bilo veliko spodbudnih besed, ki nas bodo vodile v naših mislih, besedah in dejanjih. Bog nam pomagaj, da bi znali še dolgo zajemati iz tega vodnjaka žive vode.
Mojca Pacek
Fotogalerija!
V soboto, 17. oktobra smo se farani naše župnije s tremi avtobusi podali na romanje na Brezje. Vožnjo na Gorenjsko smo pričeli najprej z molitvijo in petjem na avtobusu.
Ob 10.00 uri smo bili pri sveti maši, ki jo je vodil p. Tadej Inglič ob somaševanju našega župnika Ludvika Žagarja.
Po sveti maši smo se še nekaj časa ustavili pri naši Nebeški Materi Mariji. Vsak od nas je imel svoj namen, svojo željo, svojo prošnjo. Zahvalili smo se ji in jo prosili za nadaljnje varstvo.
Pot nas je nato peljala v Begunje, kjer smo imeli najprej kosilo nato pa smo si v dveh skupinah ogledali Avsenikov muzej.
Zadnji cilj našega romarskega izleta pa je bil ogled Misijonske vasi v Šentvidu pri Ljubljani. Misijonska vas je namenjena predstavitvi življenja, kulture in navad nam oddaljenih narodov in ljudstev Azije, Afrike, Amerike, Oceanije ter tudi Evrope.
Ker na teh kontinentih delujejo tudi naši misijonarji, je tako mogoče iz prve roke spoznati tamkajšnje kraje in ljudi, zagledati stisko, trpljenje, upanje, razvoj in bodočnost.
Namen predstavitve je tudi iskanje možnosti, kako se še bolj povezati s temi ljudstvi in jim pomagati iz njihove revščine ali pa jim vsaj poslati kakšen žarek upanja in veselja.
Veseli prijetnih doživetij in duhovne obogatitve smo se v večernih urah vrnili domov.
Natalija Vakselj
Fotogalerija!
Že nekaj let je v navadi, da se 15. avgusta na Marijin praznik zakonci, ki praznujemo okrogle obletnice v naši cerkvici Svete Ane zahvalimo za vse, kar smo kot zakonci skupaj preživeli in prosimo Marijinega varstva in Božjega blagoslova še naprej. Tako smo tudi letos pri sveti maši, ki jo je daroval naš gospod župnik Ludvik, obnovili svoje poročne zaobljube. Hvala gospodu župniku za lep obred, za besede, ki so nam v duhovno oporo vsak dan, ko živimo zakrament zakona in hvala za vse izrečene čestitke.
Slovesnost so polepšali Lavrenciji iz Rake, s svojim ubranim petjem. Lepa hvala vsem, ki so poskrbeli za prijetno druženje ob kozarčku in prigrizkih po maši.
Fotogalerija!
Brigita Glas