Aktualno
V nedeljo, 19. 6. 2016 smo ob 15.15 sprejeli Fatimsko Marijo Romarico v naši župniji. Pred tem (ob 14.00) so milostni kip sprejeli tudi v Domu starejših občanov Krško.
Prihod kombija z milostno podobo so glasno naznanjali vsi štirje cerkveni zvonovi. Ko so možje vzeli Marijin kip iz kombija, je trobilni kvintet zaigral pesem Trinajstega maja, katere besedilo govori zgodbo o prikazovanjih Fatimske Marije. Gospod župnik Ludvik se je milostni podobi priklonil in jo pokadil. Med prepevanjem se je v cerkvijo zvrstila procesija, nosači so Marijo postavili na pripravljen prostor pred oltarno mizo, nato pa je gospod župnik milostni kip še enkrat počastil s pokaditvijo.
Fatimsko Marijo, ki se je prikazovala ravno otrokom, sta pozdravila otroka – fant in dekle. Sledilo je predvajanje filma, ki govori o dogodkih v Fatimi od 13. maja do 13. oktobra 1917. Film, posnet v Sloveniji, je nazorno prikazal vero in zaupanje otrok v Marijo in njihovo pripravljenost na žrtve za spokorjenje grešnikov.
Po blagoslovni pesmi je sledila izpostavitev Najsvetejšega in pete litanije Matere Božje. Gospod župnik nas je ob tej priložnosti nagovoril in poudaril, da je priprošnja k Fatimski Mariji danes bolj potrebna, kot je bila pred sto leti, v času njenih prikazovanj. Celotno župnijo smo posvetili Jezusovemu in Marijinemu Srcu, nato pa so različni župljani prebirali razlago skrivnosti in vodili molitev veselega dela rožnega venca.
Sledil je čas za tiho molitev in premišljevanje.
Po blagoslovu in pokaditvi je gospod župnik odnesel Najsvetejše. Med prepevanjem pesmi so milostno podobo počastili in pokadili v procesiji ministranti in duhovnika, za njimi pa vsi zbrani verniki, nato pa vsi Marijo pospremili do kombija.
Fatimska Marija Romarica je v nedeljo nadalje potovala na Rako, zvečer pa še v čateško župnijo.
Prisotni smo ob sprejemu milostnega kipa lahko začutili Marijino neizmerno ljubezen in skrb do slehernega človeka. K njej se lahko zatekamo v svojih stiskah, v svojih priprošnjah in svojih zahvalah.
M.P.




